22 May

Vizita Pr.Constantin Sturzu, 20-21 mai 2017

Un oaspete printre noi…Părintele Constantin Sturzu

20-21 mai 2017 Girona
Sf.Maslu și Sf.Liturghie

Acest final de sãptãmânã, cu voia Bunului Dumnezeu și sprijinul Sfinților Împărați Constantin și Elena, am petrecut duhovnicește la Girona, alãturi de invitatul nostru de onoare Părintele Constantin și soția sa, doamna preoteasă Cristina.
O bucurie și o apropiere duhovnicească în mica noastră comunitate ortodoxă dăruite aceste zile de omul și preotul Constantin, căruia îi mulțumim pentru deschiderea cu care a acceptat să ne calce pragul casei parohiei și dragostea inimii cu care ne’a împărtășit cuvinte spre întărire și demnitatea de a înțelege ce șansă unică avem că am fost aleși să fim ortodocși, din sorgintea Domnului Hristos!
La mulți ani binecuvântați de Domnul și cu împliniri duhovnicești sub pavăza Sfântului Împărat Constantin!
Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

Album complet aici:

https://goo.gl/photos/grdrgocvb4zP1EJ76

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.