21 Feb

CAMPANIE UMANITARĂ!

“SOLIDARI ÎN FAȚA URGIEI ALBE

Campanie umanitară organizată în parohia noastră,

pentru ajutorarea românilor din județele Buzău, Vrancea și Ialomița,

sinistrați din cauza situației extrem de grele provocată de căderile masive de zăpadă în ultimele zile în țară!

Campania constă în colectare de alimente neperisabile(conserve, zahăr, făină, ulei, orez, fasole,paste, etc.), haine, pături, tot ce poate fi de folos semenilor noștri ce au rămas blocați, îngropați în zăpadă în aceste zile foarte grele din țară.

Colecta se organizează la biserica parohială(c/Aragó, nr. 14, Girona) pe perioada 18 – 26 februarie 2012.

Pentru detalii suplimentare vă rugăm să ne contactați la numerele de telefon : 696062693 – pr. paroh Mihai Solomon și 671630814 – preoteasa Camelia Solomon.

Orice sprijin din partea credincioșilor parohiei pentru finalizarea cu bine a campaniei parohiei noastre este foarte bine venit!

Campania "SOLIDARI ÎN FAȚA URGIEI ALBE"

are binecuvântarea Preasfințitului Timotei, Episcopul Spaniei și Portugaliei

și face parte din Campania Filantropică

"Dragostea din inimi învinge gerul de afară"

pentru ajutorarea sinistraților din România,

organizată de Episcopia Spaniei și Portugaliei în cadrul

tuturor parohiilor ortodoxe române de pe teritoriul Spaniei și Portugaliei.

Vă mulțumim!

Dumnezeu să binecuvinteze România!

Paroh,

Pr. Mihai Solomon