26 Dic

Praznicul Crăciunului și Concertul de colinde, 25 decembrie 2013

HRISTOS S-A NĂSCUT!

CRĂCIUN CU BUCURIE VEȘNICĂ DE LA MAICA DOMNULUI SĂ AVEM CU TOȚII! 

În al noulea an al parohiei noastre am ajuns prin milostivirea Domnului să prăznuim încă un Sfânt Crăciun. La sfârșitul Postului Nașterii Domnului, după o pregătire duhovnicească prin post, sfinte slujbe și prin rugăciune după puterea și nevoința fiecaruia, miercuri 25 decembrie 2013, cu smerenie, bucurie și dragoste ne-am întâlnit toți cei ai parohiei noastre să prăznuim Nașterea Domnului și Mântuitorului nostru Hristos. Și cum a fost îndădinat din bătrâni, nu putea lipsi clinchetul de clopoței al vocilor de copii. Astfel, la finalul Sfintei Liturghii praznicale, copiii școlii parohiale au bucurat și încântat inimile părinților și tuturor celor prezenți, cu tradiționalele colinde ale Crăciunului. 

Mulțumim fiecărui credincios al parohiei noastre pentru osteneala și dragostea impărtășită pe parcursul acestor 9 ani de viață ortodoxă la Girona, mulțumim fiecăruia pentru râvna și timpul fără de timp cu care aleargă la Sfânta Biserică și sunt alături de nevoile și bucuriile parohiei. Mulțumim părinților și bunicilor care îndreaptă pașii copiilor spre Izvorul vieții cele veșnice – Hristos Domnul nostru, mulțumim tuturor pentru răbdare și înțelegere, mulțumim tuturor ai parohiei noastre pentru înmulțirea rugăciunii.

Domnul să vă binecuvinteze! 

Praznicul Nașterii Domnului, 2013

părintele Mihai, prezbitera Camelia și Tudor Solomon

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.