07 Nov

NEPSIS CATALUNYA NOIEMBRIE 2018  

 

ÎNTÂLNIREA TINERILOR ORTODOCȘI DIN PROTOIERIA CATALUNYA – NEPSIS NOIEMBRIE 2018

 

Vă aducem la cunoștință că în data de 17 noiembrie 2018, cu binecuvântarea Preasfințitului Părinte Episcop Timotei, al Episcopiei Ortodoxe Române a Spaniei și Portugaliei, va avea loc „ÎNTÂLNIREA TINERILOR ORTODOCȘI DIN PROTOIERIA CATALUNYA”, eveniment organizat de către Protoieria de Catalunya cu sprijinul parohiei gazdă pentru acest an, parohia noastră de la Girona.

Invitatul special al acestei întâlniri va fi Preacuviosul Părinte Arhim. Siluan Șandor, Vicar Eparhial al Episcopiei noastre, care va susține o conferință cu tema “Cumpăr, deci exist? – Tânărul de azi între exces și cumpătare”.

Evenimentul se va desfășura după următorul program:

  • Ora 10:30 – Sosirea participanților la biserica parohială din Girona
  • Ora 11:15 – Deplasarea spre locația unde va avea loc conferința,

        (restauranul românesc „CASA ROMÂNEASCĂ”,Urb.Llac de cigne, Caldes de Malavella)

  • Ora 12:00 – Conferința
  • Ora 13:30 – Masa de prânz(meniul de post va fi 15 euro/pers)
  • Ora 15:00 – Ateliere de discuții și Concluzii
  • Ora 16:30 – Mic concert oferit de tânăra parohiei noastre, Georgiana Afeteloreleva anul I Conservatorul din Bisbal
  • Ora 17:00 – Încheierea evenimentului

Mulțumim încă de pe acum tuturor celor din comunitatea noastră care ne sprijină în organizarea în bune condiții a acestei prime întâlniri Nepsis Catalunya, la noi în parohie. Totodată și nu în ultimul rând, mulțumim bunăvoinței și deschiderii familiei Valentin și Georgiana Agache, proprietarii restaurantului românesc „CASA ROMÂNEASCĂ”, care ne vor primi pentru desfășurarea acestei activități misionare pentru tinerii ortodocși.

Slavă lui Dumnezeu pentru toate!

 

Paroh,                                                   Organizare parohială,                      Coordonator Nepsis Girona,

Pr.Mihai Solomon                                 Preoteasa Camelia Solomon                  Doina Șerbu

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.