11 Dic

Èxit aclaparador del Temporada Alta 2013

El festival de tardor Temporada Alta tanca amb les xifres d’assistència i participació més altes de la seva història enmig d’un panorama social i econòmic marcat per la crisi i la pujada de l’IVA en la cultura. Aquest matí, l’Alcalde de Girona, Carles Puigdemont, el vicepresident de la Diputació de Girona, Xavier Soy, el director del festival, Salvador Sunyer i el Conseller de Cultura de la Generalitat de Catalunya, Ferran Mascarell, han expressat la seva profunda satisfacció front unes dades que animen a seguir treballant amb pas ferm en un dels referents europeus de les arts escèniques. 88 espectacles de teatre, dansa, música, circ i altres creacions escèniques han fet de la ciutat de Girona el centre cultural d’Europa durant dos mesos i mig. Un projecte ambiciós que supera any rere any les expectatives ja que la resposta del públic és especialment positiva.
Enguany, la xifra d’ocupació ha estat del 93% amb 60.203 assistents que han recolzat una vegada mes el motor cultural, turístic i econòmic de la ciutat de Girona.  L’aposta per les produccions catalanes i el reclam internacional impulsa el Temporada Alta a no abaixar el nivell i anima a mantenir-lo més viu que mai. Malgrat les dificultats econòmiques, el govern però també les empreses segueixen oferint el suport incondicional per fer seguir fomentant la cultura al nostra país.

Autor: Albert Caño Franch/GN

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.