23 Mar

Bucuria rugăciunii Sf.Maslu


Taina Sf. Maslu, sâmbătă 23 martie 2019, la parohie. Mulțumim Preacucernicilor Părinți de la Barcelona, Manresa și Blanes, care au jertfit timp și osteneală pentru a sluji împreună la Girona. Mulțumim tuturor pentru rugăciune și celor care s’au ostenit să pregătească agapa de seară. 
Slavă lui Dumnezeu pentru toate și Post binecuvântat către Înviere! 

OFICI ABREUJAT
DELS SANTS OLIS
o sagrament dels malalts
Preparació: sobre una taula recoberta d’unes estovalles es col·loca una safata sobre la qual s’ha posat una petita copa amb grans de blat, un vas amb oli pur barrejat amb una mica de vi (del mateix que hom fa servir per a la litúrgia) i es col·loquen amb els grans de blat tants pinzells com sacerdots, i el mateix nombre d’espelmes. El sacerdot celebrant posarà també damunt la taula l’Evangeliari i la Creu. Cal no oblidar una sotacopa amb el bocinets de cotó fluix per eixugar les uncions i una altra per desar-les un cop utilitzades.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.