26 Dic

ATITUDINE ORTODOXĂ!!!

SFÂNTA COMUNITATE A SF. MUNTE ATHOS

ESTE ALĂTURI DE EGUMENUL EFREM

Exclusiv – Sprijin deplin față de Egumenul Sfintei Mănăstiri Vatoped Arhim. Efrem, exprimat înainte cu câteva minute de membrii Sf. Comunități a Sf. Munte.

Conform informațiilor de la Romfea.gr, astăzi 26 Decembrie 2011, reprezentații l-au vizitat pe Egumenul Mănăstirii Vatoped Arhim. Efrem la chilia sa.

Membrii i-au înmânat  epistola  în care  își exprimă sprijinul față de Egumen, și au accentuat  că Comunitatea arată totală încredere și respect față de Stareț.

De-asemenea reprezentanții Sfintelor Mănăstiri a Sf. Munte în epistola lor au subliniat că hotărârea  de detenție preventivă dăunează simțământului

religios  al poporului, a  Sfințitei Biserici și a monahismului Aghioritic.

Sursa: http://www.romfea.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=10366:2011-12-26-17-03-23&catid=13

Traducere: Sfânta Mănăstire Pantocrator