24 Oct

Scoala parohialã

Școala parohială “Sf.M.Mc.Efrem cel Nou”

Vă informăm că începând cu acest final de octombrie, cursurile școlii parohiale, se vor susține prin bunăvoința secretariatului Casei de Cultură Girona, în aula disponibilă din sâmbăta respectivă.

Prima întâlnire a copiilor școlii va fi sâmbătă 27 octombrie, între orele 14.00-17.00, la Aula4, Pis 2. Aulele de studiu au disponibile între 25 și 45 locuri, cu retroproiector și computer, tablă de scris și scaune cu măsuțe pentru caiet.

Vom întâmpina părinții cu copiii, în holul central al Casei de Cultură la parter la ora 13:45.

Rugăm fiecare copil să poarte un pix, caiet, sticluță cu apă și un sandviș.

Cursurile sunt gândite pentru a menține legătura copiilor noștri români cu istoria, limba și cultura română.

Totodată, vom putea folosi aulele și pentru orice întâlnire a tinerilor Nepsis, alternând cu întâlnirile școlii parohiale.

Mulțumim tuturor și mai ales autorităților locale catalane, care au fost deschise micului nostru proiect.

Doamne ajută!

Coordonator proiect cultural parohial,