Reîncep cursurile școlii parohiale

ȘCOALA PAROHIALĂ “SF.GRIGORIE PALAMA”

Duminică 9 octombrie 2011, de la ora 12.45 reîncepe școala parohială de la Girona.

Ca și în anii precedenți, cursurile sunt organizate și desfășurate în biserica parohială pentru copiii de vârstă școlară, între 6 ani și 16 ani.

Orarul cursurilor va fi pentru acest an în fiecare duminică, imediat după Sfânta Liturghie și experimental a patra sâmbătă a fiecărei luni între orele 17.00 și 18.30.

Programa școlară va fi comunicată personal fiecărui copil participant.

Durata întregului curs școlar este cuprinsă între octombrie 2011 – iunie 2012, școala parohială fiind urmată de seminarul de vară, ediția a II-a, pe tot parcursul lunii iulie 2012.

Persoanele care vor pregăti și prezenta fiecare modul de curs sau atelier școlar sunt preoteasa Camelia Solomon și prof.drd. Anca Pănescu.

Vă așteptăm cu mult drag!

Organizator,

preoteasa Camelia Solomon